Belirti Gazetesi

BASIN ULUSLARIN ORTAK SESİDİR!
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

TEŞEKKÜR EDERİM

BELİRTİ GAZETESİ, YAYINLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER.

MİSAFİRLER BAYRAKLI SAYAÇZİYARET SAYISI TOPLAM

İŞÇİLERİN EMEKÇİLERİN MAĞDUR EDİLMESİ ÖNLENİRSE TÜRKİYE KAZANIR!

İŞÇİLERİN EMEKÇİLERİN MAĞDUR EDİLMESİ ÖNLENİRSE TÜRKİYE KAZANIR!

Tarih 14 Haziran 2019, 18:05 Editör Aydın YILDIZ

HABER : AYDIN YILDIZ İŞÇİLERİN EMEKÇİLERİN MAĞDUR EDİLMESİ ÖNLENİRSE TÜRKİYE KAZANIR! İŞTEN ATILAN MAHİR KILIÇ, İŞTEN ATILAN EMEKÇİLER VE BÖLGE HALKI TARAFINDAN DESTEKLENDİ.

İŞÇİLERİN EMEKÇİLERİN MAĞDUR EDİLMESİ

ÖNLENİRSE TÜRKİYE KAZANIR!


HABER : AYDIN YILDIZ   Türkiye bir çok alanda büyük mesafeler katederken emekçi huzuru sağlanmadığı için zaman zaman istenmeyen sorunlar yaşanmakta. Tarım hayvancılık henüz robotla üretimde tam kapasiteye geçmediği için insan iş gücüne ihtiyaç duyarken, sanayinin her alanında işçi çalıştırılabilecekken düşük kapasite çalışma ve ithalat nedeniyle işsizlik artmakta! Oysa, üretip ihraç edilse daha fazla işçi emekçi istihdam sağlanacak. Maalesef bir yandan taşeronlaşma bitecek haberleri yayılsa da işten atılan işsizlerinmağduriyetinin giderilememiş olması Türkiye'de büyük üzüntü uyandırmakta! İzmir'de işten atılan Mahir Kılıç için işten atılan işçiler ve bölge halkı destek ziyaretinde bulundu. Grup adına gönderilen basın açıklamasını ülkemizde işçi emekçilerin mağduriyetinin önlenmesi ümidiyle aşağıda yayınlıyorum;

İZMİR HALKI YALNIZ BIRAKMADI

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışırken işten çıkartılan ve belediye önünde açlık grevine başlayan Mahir Kılıç için belediye önünde bir basın açıklaması yapıldı.Basın açıklamasına işten atılan diğer işçiler, aileleri ve İzmirli yurttaşlar destek verdi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Barış Kaya yaklaşık 220 işçinin işinden atıdığını,bu işçiler içinde 25 senedir belediyede çalışan işçilerin, kadın işçilerin, engelli kadrosunda çalışan işçilerinde bulunduğunu söyledi.

“KENDİ HATALARIYLA SAKAT BIRAKTIKLARI İŞÇİYİ ATTILAR “

Kaya açıklamasında: “Atılan işçi arasında engelli kadrosunda çalışan işçi var. İşten atılma gerekçesi olarak uygun kadronun olmadığı öne sürülüyor. 20.000 kişinin çalıştığı kurumda engelli işçiye uygun kadro yok demek bir yalandır.Yine belediyenin kendi hatasıyla, su tankeriyle ezip sakat bıraktığı, çalışma gücünü elinden aldığı engelli işçiyi uygun kadro yok deyip işten atmak kabul edilemez bir durumdur” dedi.

“ASIL GEREKÇE İŞÇİLERİN DAVA AÇMALARI”

İşçilerin kadro haklarıyla ilgili dava açtıklarını ve buyüzden işten atıldıklarını iddia eden Kaya: İzmir Büyükşehir Belediyesi kumpas kurmuş, iftira ile işine tazminatsız son vermiştir. Kılıç, işten atılarak ailesiyle birlikte açlığa mahkum edilmiştir." dedi.

“AÇLIĞA MAHKUM ETTİLER”

İşten atılan işçilerin hepsinin sendikalı olduğunu belirten Kaya:”Açlık grevi yapan Kılıç ve haksız hukuksuz yere işten atılan işçiler olarak, işimizi istiyoruz. Adalet talep ediyoruz. Haksız ve hukuksuz olan İzmir Büyükşehir Belediyesidir. Haklı olan biziz. Belediyeyi, işçilere uyguladığı hak gasbı, baskı ve tehditle çalıştırmayı son vermeye çağırıyoruz” şeklinde ifadelerde bulundu.

Basın açıklamasından sonra Mahir Kılıç'ın yanında bir süre daha oturan grup, olaysız bir şekilde dağıldı.Bu haber 1514 defa okunmuştur.

Delicious 
  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EMEK-İŞ-ÜRETİM

Elsanatları ve günümüz bayanları

Elsanatları ve günümüz bayanları HABER-FOTOĞRAF : AYDIN YILDIZ Bilindiği gibi herkes yoksulluktan yakınır. Fakat, kaç ailede kaç bayan el işi yapara...

SENDİKALARIN DUYARLILIĞI ÖNEMLİDİR!

SENDİKALARIN DUYARLILIĞI ÖNEMLİDİR! HABER : AYDIN YILDIZ Eğitim bir ülkenin en önemli lanıdır, adımıdır! Bu alan iyi değerlendirilmezse bu dım sağlam a...

TARİH SAAT

ADALETLİ, BAŞARILI, NAMUSLU VE CESUR OLMAK!16 Mart 2019

TAKVİM

ANKET

BELİRTİGAZETESİ'Nİ İLK NEREDEN DUYDUNUZ!

Tüm Anketler

BELİRTİGAZETESİ AJANDA

          
                                                  
BELİRTİGAZETESİ AJANDA
 
BELİRTİGAZETESİ
TÜM OKURLARININ 2019 YILI'NI TEBRİK EDER
GELECEĞE UMUTLA BAKMALIYIZ! ANTARTİKA VE UZAY ÜSLERİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ!
ÜRETEN DÜNYA HALKLARIYLA BARIŞIK BAŞARILI BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE YENİ ZAFERLERE MERHABA DEMELİYİZ

MİSAFİR TANIMA

Bilgileriniz sistemimize kaydedilmektedir.

BELİRTİGAZETESİ'NDE YAYINLANAN HABER,YAZI,RESİM,KARİKATÜR VE BENZERİ ESERLERİN SORUMLULUĞU ÜRETENLERİNE VE YAYINLATANLARA AİTTİR!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi