Belirti Gazetesi

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

TEŞEKKÜR EDERİM

BELİRTİ GAZETESİ, YAYINLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER.

MİSAFİRLER BAYRAKLI SAYAÇZİYARET SAYISI TOPLAM

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ'NDE SOSYAL BÜTÜNLEŞME ATAĞI

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ'NDE SOSYAL BÜTÜNLEŞME ATAĞI

Tarih 14 Haziran 2019, 17:57 Editör Aydın YILDIZ

Cumhuriyet Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu "Ortak Değerler Topluluğu" tarafından "Sosyal Bütünleşme, Sorunlar ve Çözüm Önerileri" adlı konferans düzenlendi.

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ'NDE

 SOSYAL BÜTÜNLEŞME ATAĞI


HABER : AYDIN YILDIZ    Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz,
 “Sosyal Bütünleşme” Konusunda Konferans Verdi.


   Cumhuriyet Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu “Ortak Değerler Topluluğu” tarafından “Sosyal Bütünleşme, Sorunlar ve Çözüm Önerileri” adlı konferans düzenlendi.


    İlahiyat Fakültesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferans, Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Erkul, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sabri Erturhan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Demirci, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haki Kara, Genel Sekreter Prof. Dr. Ömer Poyraz, CMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sait Alpagut Şenel, öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

      Soma'da yaşanan elim kaza sonucunda yaşamını yitiren işçiler anısına Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan konferansta Rektör Yarımcısı Prof. Dr. Yılmaz, bu elim olayda vefat eden işçilere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar,  ailelerine ve milletimize de başsağlığı diledi.
‘Sosyal bütünleşme’ konusunu, sosyolojik gerçekler ve İslâm penceresinden değerlendiren Yılmaz, “Toplumsal hayatın huzur ve refahı açısından sosyal bütünleşmenin sağlanması oldukça önemli. Toplum olarak bu konuda büyük bir başarı gösteriyoruz. Ancak ideal düzeye ulaşmamızda daha kat etmememiz gereken önemli mesafeler var. Sosyal bütünleşme sorunu, Devletimizin kurulduğu günden buyana sürekli gündemdeki yerini korumaktadır.
    Son yıllarda barış, uzlaşı ve ekonomik kalkınma alanında sürekli gelişiyoruz. Ülkemizin artarak devam eden ekonomik başarısını ve hayatın kalitesini artırmaya yönelik gelişmeleri, dünyanın pek çok ülkesi gıpta ile izliyor. Ancak millet olarak daha güçlü hale gelebilmemizin yolu, iç sorunlarımızı çözmekten ve gülü bir sosyal yapı oluşturmaktan geçiyor. Bunun için toplumsal yapıyı güçlendirici sosyal projelere, özellikle de sağlam bir eğitim ve hukuk sistemine ihtiyacımız var.” dedi.

    Prof. Dr. Yılmaz, “Ülke olarak sahip olduğumuz ekonomik, sosyal ve kültürel zenginliği korumamızı sağlayacak bir empati anlayışını ve hoşgörü kültürünü geliştirmeliyiz. Her meslek mensubunun sosyal bütünleşme konusuna sağlayacağı katkı var. Ben de bir İlahiyatçı olarak bu konuda şimdiye kadar öğrendiğim, kişisel tecrübelerimle de olgunlaştırdığım düşüncelerimi sizlerle paylaşıyorum.” ifadelerine yer verdi.

    Yıllardır ülkemizin temel sorunlarından biri olan Terörizm konusuna da değinen Yılmaz, “Terörizmle mücadelede sonuçlardan ziyade nedenler üzerinde durmak daha önemlidir. Terör örgütlerinin istismar konusu yapabileceği sorunlarımıza kalıcı çözümler üretmek zorundayız. Bu konuda toplumsal tecrübemiz yanında Kuran’ın öğütlerinden ve kültürel birikimimizden de yararlanmalıyız. Özellikle Kuran-ı Kerim, bir arada yaşama kültürünü geliştirici ve sosyal hayatın kalitesini artırıcı pek çok ilkeyi bize sunmaktadır.” ifadelerine yer verdi. Bu haber 2848 defa okunmuştur.

Delicious 
  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EĞİTİM

Gazimahallesi'nde parklar onarılıyor, koruyalım!

Gazimahallesi'nde parklar onarılıyor, koruyalım! HABER - FOTOĞRAF : AYDIN YILDIZ Gazimahallesi ve çevresindeki okullar hiç gidip bir baktınızmı, okul bahçesindeki y...

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN:)

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN:) ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN:)

TARİH SAAT

ADALETLİ, BAŞARILI, NAMUSLU VE CESUR OLMAK!16 Mart 2019

TAKVİM

ANKET

BELİRTİGAZETESİ'Nİ İLK NEREDEN DUYDUNUZ!

Tüm Anketler

BELİRTİGAZETESİ AJANDA

          
                                                  
BELİRTİGAZETESİ AJANDA
 
BELİRTİGAZETESİ
TÜM OKURLARININ 2019 YILI'NI TEBRİK EDER
GELECEĞE UMUTLA BAKMALIYIZ! ANTARTİKA VE UZAY ÜSLERİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ!
ÜRETEN DÜNYA HALKLARIYLA BARIŞIK BAŞARILI BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE YENİ ZAFERLERE MERHABA DEMELİYİZ

MİSAFİR TANIMA

Bilgileriniz sistemimize kaydedilmektedir.

BELİRTİGAZETESİ'NDE YAYINLANAN HABER,YAZI,RESİM,KARİKATÜR VE BENZERİ ESERLERİN SORUMLULUĞU ÜRETENLERİNE VE YAYINLATANLARA AİTTİR!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi