Belirti Gazetesi

BASIN ULUSLARIN ORTAK SESİDİR!
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

TEŞEKKÜR EDERİM

BELİRTİ GAZETESİ, YAYINLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDER.

MİSAFİRLER BAYRAKLI SAYAÇZİYARET SAYISI TOPLAM

AFGANİSTAN KABİL'DE RSF İLETİŞİM MERKEZİ AÇILDI

AFGANİSTAN KABİL'DE RSF İLETİŞİM MERKEZİ AÇILDI

Tarih 14 Haziran 2019, 18:09 Editör Aydın YILDIZ

HABER : AYDIN YILDIZ RSF, Afganistan Kabil'de iletişim Merkezi açtı. Özellikle kadın gazetecilerin korunması ve iletişim olanaklarının artması hedefleniyor.

AFGANİSTAN KABİL'DE RSF

İLETİŞİM MERKEZİ AÇILDI

HABER : AYDIN YILDIZ
 
 
      RSF  (Sınırtanımayan Gazeteciler Federasyonu ), Afganistan Kabil'de iletişim Merkezi açtı. Özellikle kadın gazetecilerin korunması ve iletişim olanaklarının artması hedefleniyor. Bilindiği gibi çatışmaların yoğun olduğu savaş bölgelerinde bilhassa bayan gazetecilerin büyük sorunlar yaşadığı için daha güvenli çalışmalar yapmak gerekir. Bu nedenle Afganistan çevresinde iletşim arttırmak ve başta kadın gazeteciler olmak üzere tüm habercilerin hem iletişim olanaklarının arttırılması hem de güvenlik koşullarının düzenlenmesi hedeflenmektedir.
 
Donald Trump,
        Ayrıca , Özbekistan'da Haber Editörü Gazeteci Muhammed Bekjanov, 18 yıl tutuklu kaldıktan sonra 22 Şubat 2017'de serbest bırakıldı. 
 
   RSF tarafından aldığım başka bir mesaj da anlatılanlarıaynen yayınlıyorum;
 
Sevgili arkadaşlar,
 
                  
 
     Gazetecilik son derece tehlikeli bir meslek olabilir. Gazeteciler hayatlarını savaş bölgelerine seyahat ve yolsuzluk, toplumun baskısını ve çok sık masum insanların ölümüne neden iç savaşın yıkıcı sonuçlarını ifşa riski. Gerçeği bildirmek için zarar görmesini kendilerini koymak düşmüş gazetecileri onurlandırmak için zaman ayırın şarttır.
      James Foley iç savaşın ortasında Libya ve Suriye için gitti bir Amerikalı gazeteci oldu. Aksi takdirde anlatılmamış kaldı olurdu hikayeler - anda orada bu çatışmaların küçük kapsama ve Foley toplumu iç savaşın etkilerini raporlama hayatının son yıllarını geçirdi. Foley 2012 yılında Suriye'de yakalanan ve 2014 yılında terör örgütü ISIS tarafından öldürüldü.
      James Foley mirası ailesi, inanılmaz çalışmaları ve sık sık sessizce acı ihmal ve savaş yorgunu topluluklara dikkat getirmek için bir gazeteci olarak belirlenen emsal ile yaşıyor. Diane Foley, Jim'in annesi kurmak James W. Foley Vakfı çatışma bölgelerinde serbestçe rapor gazetecilerin haklarını Amerikan gazetecilerin güvenli dönüş rehin sağlanması ve korunması misyonu ile. 2016 Ocak ayında, HBO "denilen bir dokunaklı belgesel üretti : James Foley Hikayesi Jim Foley en olağanüstü çalışmalarını özveri ve hayatının son yıllarında karşılaştığı zorluklara ayrıntıları". Film perde kaldırdı ve Jim'in arkadaşlar, aile ve arkadaşları onu olduğunu bildiği olağanüstü bir adam ortaya koymaktadır. Rock sanatçısı Sting yazdı ve güçlü bir şarkıyı seslendirdi iyi Orijinal Şarkı geçen Pazar Akademi Ödülleri'nde aday kazandı denilen filmi "Boş Sandalye," için. Eğer HBO tam belgesel izleyebilirsiniz.
     1 Mayıs günü, James W. Foley Vakfı dünyada tutuklu gazetecilerin adına onun gayretli ve yorulmak bilmez çalışma için 2017 Foley Amerikan Rehine Özgürlük Ödülü ile RSF Kuzey Amerika müdürü Delphine Halgand onur olacaktır. Eğer katılım olmasını istiyorsanız, bilet satın alabilirsiniz burada . James Foley gibi gazeteciler biz Gazeteciler de Sınırlar (RSF) olmadan basın özgürlüğünün adanmış devam nedeni vardır. Mahkumiyetinin, tutku ve onun bağlılığı çalışırken zamanlarda üzerinde asker bizi motive - yaptığı gibi.
    RSF bağış ve bize gerçek hikayesini duymak böylece raporlama hayatlarını riske Jim gibi cesur ve sadık gazeteciler, desteklemeye yardımcı olun.

İçtenlikle,
RSF Takımı
 

Bu haber 1783 defa okunmuştur.

Delicious 
  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜALİTE-GÜNCEL

BELİRTİGAZETESİ, HERKESİ SUYU DOĞAYI KORUMAYA DAVET EDİYOR!

BELİRTİGAZETESİ, HERKESİ SUYU DOĞAYI KORUMAYA DAVET EDİYOR! BELİRTİGAZETESİ, HERKESİ SUYU VE DOĞAYI KORUMAYA DAVET EDİYOR! HABER-FOTOĞRAF : AYDIN YILDIZ Tüm İstanbul giderek...

KAYA TUZU HEDİYELİK EŞYA GECE LAMBASI

KAYA TUZU HEDİYELİK EŞYA GECE LAMBASI HABER - FOTOĞRAF : AYDIN YILDIZ Bilindiği gibi tuz sofralarımızın olmazsa olmazı dünyanın tadı deriz. Herşeyin ölçü...

TARİH SAAT

ADALETLİ, BAŞARILI, NAMUSLU VE CESUR OLMAK!16 Mart 2019

TAKVİM

ANKET

BELİRTİGAZETESİ'Nİ İLK NEREDEN DUYDUNUZ!

Tüm Anketler

BELİRTİGAZETESİ AJANDA

          
                                                  
BELİRTİGAZETESİ AJANDA
 
BELİRTİGAZETESİ
TÜM OKURLARININ 2019 YILI'NI TEBRİK EDER
GELECEĞE UMUTLA BAKMALIYIZ! ANTARTİKA VE UZAY ÜSLERİMİZİ GELİŞTİRMELİYİZ!
ÜRETEN DÜNYA HALKLARIYLA BARIŞIK BAŞARILI BİR TÜRKİYE İÇİN EL ELE YENİ ZAFERLERE MERHABA DEMELİYİZ

MİSAFİR TANIMA

Bilgileriniz sistemimize kaydedilmektedir.

BELİRTİGAZETESİ'NDE YAYINLANAN HABER,YAZI,RESİM,KARİKATÜR VE BENZERİ ESERLERİN SORUMLULUĞU ÜRETENLERİNE VE YAYINLATANLARA AİTTİR!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi